چند روش کاربردی و صحیح برای ایجاد لیست ایمیل

احتمالاً درباره اهمیت لیست ایمیل و نحوه صحیح ایجاد آن شنیده اید.  در واقع لیست ایمیل به گونه ای منبع درآمد شما محسوب می شود و به عبارتی داشتن لیست ایمیل بهترین راه برای دستیابی به مشتریان است. با این حال، امکان دارد که شما درباره موثرترین روش برای جذب مشترکین بیشتر در لیست ایمیل خود، فرم های ثبت نام از طریق ایمیل و یا حتی اهمیت Double opt-in اطلاعات نداشته باشید. و یا این که چه کاری می توانید انجام دهید تا افراد را به لیست ایمیل خود اضافه کنید و آن ها را برای مشترک شدن در لیست خود برای دریافت محتوای عالی خود ترغیب کنید. تمامی افراد به دنبال افزایش لیست ایمیل خود هستند چون که بهترین راه برای جذب مشتری است. در ادامه این متن، چند روش کاربردی در ایجاد لیست ایمیل برای شما ذکر شده است :

۹ نکته تاثیرگذار برای ایجاد لیست ایمیل حقیقی

اولین دلیل مشترک شدن هر کس در لیست ایمیل این است که آن ها می خواهند محتوایی که احساس می کنند با ارزش است را داشته باشند. وظیفه شما این است که آن ” محتوا ” ارزشمند را بسازید و دیدن و دسترسی آن را برای مشتریان آینده خود آسان کنید. ایده های زیر برای الهام بخشیدن به شما برای امتحان نکاتی است که شاید تا به حال به آن ها توجه نکرده بودید :

۱. یک انگیزه برای عضویت مخاطبان ایجاد کنید :

 دلیل اصلی این که کسی که آدرس ایمیل خود را در اختیار شما قرار می دهد، ارزشی است که از سمت شما دریافت می کنند. سعی کنید تا آنقدر محتوا ارزشمند و مفیدی ارائه بدید تا افراد ترغیب شوند در لیست شما مشترک شوند. روند انجام کار خود را بر پایه خواسته و نیاز مشتری بچینید و ارزشی در اختیار مشترکین بگذارید که تمایل به دریافت آن دارند. از خود بپرسید ارزشی که مشتریان شما می خواهند چیست؟ و چگونه با آنچه می فروشید پیوند می خورد؟ هر تاکتیک موفق در ساخت لیست با ایجاد چیزی که مشتری شما ارزش آن را دارد شروع می شود. ایمیل های مشتریانتان را با رضایت خودشان جمع آوری کنید برای ایجاد یک فرم سعی کنید آن را بسیار جذاب طراحی کنید و در عوض دانلود یک فایل رایگان و یا دریافت کد تخفیف از بازدیدکنندگان وبسایتتان بخواهید که ایمیل خود را وارد کنند.

۲. یک فرم ثبت نام از طریق ایمیل در سایت خود داشته باشید :

در این قسمت، به روشی نیاز دارید که بتوانید از طریق آن به مشترکان بالقوه خود در مورد محتوا ارزشمندی که ارائه می دهید، اطلاع دهید و راهی برای انتخاب و دریافت آن، بهشان معرفی کنید. این فرم‌ها معمولا باید در صفحات پرترافیک در قسمت‌های قابل مشاهده مانند سرصفحه‌ها (Header)، پاورقی‌ها(Footer) و یا ستون‌های کناری قرار بگیرند. این هدف اصلی از ایجاد فرم ثبت نام از طریق ایمیل است تا محتوا شما را تبلیغ کند، راهی برای ثبت نام معرفی کند و در نهایت محتوا مدنظر مشترکین را در اختیار آن ها قرار دهد.

۳. از پاپ آپ ها (Pop-Up) ها استفاده کنید :

به طور متوسط، پاپ آپ ها دارای نرخ تبدیل 3.9٪ هستند، اما باید توجه داشته باشید که در استفاده از پاپ آپ ها زیاده روی نکنید. برخی از رایج‌ترین انواع پاپ آپ ها که توسط کسب‌وکارها برای رشد چشمگیر فهرست ایمیل‌هایشان استفاده می‌شوند، پاپ آپ خوش آمدید است. پاپ‌آپ‌های خوش‌آمدگویی برای خوشامدگویی به بازدیدکنندگان سایت بیشتر در 15 ثانیه اول پس از استقرار آنها در صفحه فرود استفاده می‌شود. یک CTA قوی برای یک پاپ آپ خوشامدگویی بسیار مهم تلقی می شود. بهترین شیوه‌ها شامل ارائه تخفیف، اعلان فروش، ارائه اطلاعات بیشتر در مورد USP‌های خود یا هر شکل دیگری از تبادل ارزش برای آدرس ایمیل بازدیدکننده است.

۴. محتوای ارزشمند ارائه دهید :

محتوا مفید و کاربردی، از جمله ارزش هایی است که یک کسب‌وکار می‌تواند به بازدیدکنندگان وب‌سایت خود در ازای آدرس ایمیل خود ارائه دهد. نکته‌ی روش تکمیل محتوا در روش های جمع آوری ایمیل این است که مخاطبین شما به صفحه‌ی فرود (Landing Page) هدایت نمی‌شوند و به عنوان مثال فرد خودش از گوگل جست‌وجویی را انجام داده‌است و به یک صفحه‌ی خاص از سایت ما آمده و به آن موضوع علاقه‌مند است، بنابراین شما با ارائه یک محتوای مکمل فرد را ترغیب می‌کنید تا ایمیلش را در اختیارتان قرار بدهد.

۵. اگر محصول یا کالایی را به نمایش عمومی گذاشته اید، می توانید در آنجا نیز کمپینی برگزار کنید :

برای مثال برنده شدن در قرعه کشی مخصوص کسانی که لیست تماس را پر کنند. حتما در جایی از فرم تماس رضایت مشتری برای اضافه شدن به لیست تماس و دریافت ایمیل را در نظر بگیرید. این عمل برای رعایت حقوق مشتریان و اطلاع رسانی به کسانی است که خواهان دریافت اطلاعات هستند.

۶. بازدیدکنندگان صفحات سایت و یا فروشگاه خود را ترغیب کنید تا ایمیل خود را به شما بدهند :

کسی که صفحات محصولات ما را مطالعه می‌کند و برای این موضوع وقت می‌گذارد، احتمالا بازدید کننده‌ی ارزشمندی است و احتمال خرید او از محصولات مان وجود دارد، بنابراین به هر طریقی ما باید سعی کنیم تا ایمیل کسانی که وارد صفحات محصول و یا وارد فروشگاه ما می‌شوند را دریافت کنیم تا در آینده با آنها در ارتباط باشیم و پیشنهادات خوبی ارائه کنیم.

۷. از شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید :

از اکانت های خود در شبکه های اجتماعی استفاده کنید و از طریق آنها یک مسابقه با جایزه رایگان را به ازای وارد کردن اطلاعات مخاطبان برگزار کنید. مخاطبان خود را ترغیب کنید تا وارد سایت شما بشوند و فرم های مربوط به عضویت ایمیل را پر کنند.

۸.یک وبینار آنلاین برگزار کنید: 

وبینارها بهترین موقعیت برای صحبت در مورد صنعت کاری و دسترسی به مخاطبان متخصص در حوزه کاری شما هستند. افراد معمولاً برای ثبت نام در وبینارها باید آدرس ایمیل خود را وارد کنند. از این طریق حاضران در وبینار شما بعد از وبینار نیز قابل دسترسی خواهند بود. 

۹. برای مخاطبین خود از ابتدا، یک برنامه وفاداری آماده کنید :

برنامه‌های وفاداری مشتری و استراتژی های این چنینی نیز می‌توانند به رشد لیست ایمیل شما از ابتدا کمک کنند. برنامه‌هایی که جوایز ارائه می‌کنند می‌توانند مشترکان جدید را تشویق کنند و همچنین مشترکان موجود را حفظ کنند و ارزش بیشتری ایجاد کنند. برنامه های وفاداری برنامه های وفاداری یک راه عالی برای ایجاد لیست ایمیل شما و افزایش خریدهای تکراری است. بر اساس مشاوره فناوری، مردم تمایل بیشتری به خرید از فروشگاه هایی دارند که برنامه وفاداری یا پاداش ارائه می دهند. توجه داشته باشد که شما نباید لیست ایمیل بخرید، زیرا : در طول زمان، افراد زیادی انواع استراتژی های ایجاد لیست را امتحان کرده اند. موارد فوق برخی از مواردی است که ثابت شده در انواع کسب و کارها نتیجه‌بخش هستند. تنها موردی که  هیچ فایده و نتیجه‌ای نخواهد داشت، لیست های ایمیل خریداری شده اند.  از جمله دلایل نتیجه ندادن این روش :
  •  آن ها مشتری هدف شما نیستند.
  •  آن ها به شما اجازه اضافه کردن ایمیل‌شان به لیست شما را نداده اند، به عبارتی ممکن است ایمیل های شما را به عنوان هرزنامه/اسپم علامت گذاری کنند. این می تواند حتی ارسال ایمیل های شما به مشترکین حقیقی تان را هم با محدودیت مواجه کند.
خرید لیست ایمیل از لحاظ اخلاقی صحیح نیست و یا ممکن است بسیاری از افراد ایمیل شما را به عنوان هرزنامه گزارش کنند که این سبب می شود تا کیفیت ایمیل شما به خطر بیفتد و ممکن است نرخ تحویل شما را به شدت کاهش دهد. 

 امیدواریم،

موارد ذکر شده در مورد چگونگی ایجاد لیست ایمیل، کمک خوبی به شما کرده باشد. با کمی برنامه ریزی، می توانید لیست ایمیل خود را برای ایمیل مارکتینگ موفق تر ایجاد کنید. اکنون امیدواریم که شما اطلاعات کافی در رابطه با جزئیات ساخت ایمیل را کسب کرده باشید و بدانید که ساخت لیست ایمیل مجموعه ای از ارزش ها و مشوق هایی است که شما برای مشترکان خود که به خوبی از آن با خبرند، به ارمغان می آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *