نوشتن یک متن ایمیل مناسب با رعایت چند نکته

صرف نظر از بزرگ یا کوچک بودن کسب و کار شما، ایمیل هنوز یک راه اثبات شده برای تعامل، برقراری ارتباط با مشتریان و افزایش فروش است. به همین منظور استفاده از محتوای مناسب در ایمیل های شما برای رساندن پیام شما و دریافت اقدامات مورد نظر (به عنوان مثال ثبت نام یا خرید) بسیار مهم است. وقتی صحبت از نوشتن متن ایمیل می شود، شما می توانید با رعایت چند تکنیک در عنوان و متن ایمیل، میزان Open-rate و Click-rate خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. ما در این متن سعی کردیم تا 3 تکنیک اصلی و مجموعه ای از نکات کاربردی در نوشتن محتوا را که می توانید از آن ها در ایمیل های خود استفاده کنید توضیح دهیم :

تکنیک های نوشتن عنوان و متن ایمیل

  ایمیل مارکتینگ در مقایسه با دیگر روش های بازاریابی همواره موثر واقع شده است. بسیاری از کسب و کارها ۵۰ درصد بیشتر از کمپین های بازاریابی ایمیلی خود فروش داشته اند. در نتیجه می توان با اطمینان گفت که ایمیل مارکتینگ راه خوبی برای رسیدن به اهداف کسب و کارشماست. اما نکته قابل توجه در ایمیل مارکتینگ، جو رقابتی موجود در آن است که باعث شده تا افراد برای دسترسی به اهداف و نتیجه گرفتن، حساب شده تر ایمیل ارسال کنند. برای متمایز کردن ایمیل و جلب توجه کاربران، باید موضوع عنوان ایمیل خود را به درستی مشخص کنید :

۱. عنوان های ایمیل جذاب و جالب بنویسید

شما می توانید برای ایجاد یک عنوان ایمیل جذاب، آن را با افزودن نام شخص گیرنده، شخصی سازی کنید تا ایمیل برای خواننده شما ویژه و جالب تر شود. از استفاده از کلمات هرزنامه مانند “رایگان”، “تبلیغات” و “فوری” خودداری کنید زیرا ارائه دهندگان ایمیل مانند Gmail آن را مستقیماً به پوشه هرزنامه ارسال می کنند. یک عنوان ایمیل عالی باید کوتاه، ساده و حرفه ای باشد و باید به کاربر حس خوبی بدهد که در هنگام بازکردن ایمیل چه انتظاری باید داشته باشد. هنگامی که کاربر روی ایمیل کلیک می کند، محتوای موجود در متن ایمیل باید اولین تأثیر اولیه را داشته باشد :

۲. متناسب با خواسته و نیاز مخاطبین خود، محتوای ایمیل را تهیه کنید

تولید محتوایی که متناسب با خواسته مخاطبین باشد، هر لحظه آن ها را برای خواندن بیشتر ایمیل شما ترغیب می کند. زمانی که محتوای ایمیل شما پاسخگو بسیاری از سوالات خوانندگان ایمیل باشد، باعث می شود تا مخاطبین شما دفعات بعد، ایمیل شما را بدون هیچ شکی باز کنند. سعی کنید یک محتوای قوی و منسجم تهیه کنید و هنگام نوشتن آن از دیدگاه مخاطبین به آن نگاه کنید و نه دیدگاه خودتان. برای مثال کمتر روی محصولات و ویژگی های خود تمرکز کنید و بیشتر در مورد چگونگی استفاده از آنها برای موفقیت تمرکز کنید. نشان دادن اینکه چگونه محصول یا خدمات شما می تواند به مشتری شما در رسیدن به یک هدف خاص کمک کند ، باید مبنایی برای بازاریابی ایمیلی شما باشد.

۳. به ظاهر و خوانا بودن ایمیل خود توجه ویژه ای داشته باشید

واضح و خوانا بودن ظاهر ایمیل شما، یک راه بسیار موثر برای کاهش سردرگمی گیرندگان و افزایش تبدیل است. به عنوان مثال، اگر شما یک کتاب الکترونیکی را در یک ایمیل ارائه می دهید، سعی کنید تا حد امکان آن را به طور کامل برای مخاطبین واضح و مشخص کنید. همچنین باید به انتخاب رنگ پس زمینه، متن و دکمه های CTA خود هم فکر کنید. اگر این موارد در ایمیل شما بسیار آزاردهنده و یا ناخوانا به نظر برسند، ممکن است برخی از کاربران را از خواندن ایمیل شما منصرف کند. علاوه بر این موارد، لحن و زبان مورد استفاده در ایمیل برای افزایش تبدیل بسیار مهم است. برای بهبود متن ایمیل خود سعی کنید از پاراگراف های کوتاه و جملات ساده و واژگان اساسی برای ایمیل های خود استفاده کنید.

رعایت این نکات به نفع شماست

بنابراین به خاطر بسپارید خط موضوعی شما باید به اندازه کافی فریبنده و مرتبط باشد تا کاربر بتواند ایمیل شما را باز کند. در صورت امکان از شخصی سازی استفاده کنید و ساختار ایمیل خود را ساده، با استفاده مناسب از سرفصل ها، جملات و واژگان ساده روزمره حفظ کنید. استفاده از این نکات به شما کمک می کند تا ایمیل های خود را به بهترین نحو ارائه بدهید.

1 دیدگاه برای “نوشتن یک متن ایمیل مناسب با رعایت چند نکته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *