چگونه Open-rate ایمیل خود را با نوشتن بهترین Preheader‌ افزایش دهید

بعد از خطوط موضوع ایمیل، متن Preheader‌ به طور خلاصه درباره محتوای ایمیل شما به خواننده توضیح می‌دهد. Preheader‌ به خواننده کمک می کند تا یک دید کلی از آنچه در ایمیل شما وجود دارد، به دست آورد. شما در قسمت Preheader‌ می‌توانید به مشترکین بگویید که در متن ایمیل خود قرار است از چه چیزی صحبت کنید، یا قرار است چه محتوا و ارزشی در اختیار آن ها قرار دهید. به همین دلیل، ما تصمیم داریم تا با ارائه یک سری نکته در نوشتن متن Preheader‌ به شما کمک کنیم نرخ باز شدن یا Open-rate ایمیل خود را به درستی افزایش دهید. هرچه هوشمندانه و استراتژیک‌تر از متن Preheader‌ ایمیل استفاده کنید، Open-rate بیشتری خواهید داشت. اما متاسفانه برخلاف خطوط موضوع ایمیل، اغلب درباره متن Preheader‌ با میزان اهمیتی که دارد، کمتر گفته می‌شود.

Preheader‌ ایمیل چیست؟

Preheader‌ های ایمیل یا متن پیش‌نمایش، متن‌هایی هستند که دقیقاً بعد از خطوط موضوع ایمیل در صندوق ورودی مخاطبین شما نمایش داده می شوند. هدف از نوشتن آن ها، ارائه موضوع کلی و محتوای درون ایمیل به گیرندگان به منظور جلب توجه و جذب آن ها نسبت به ایمیل است.

نمونه متن Preheader‌ ایمیل

ما دو نمونه از Preheader‌ ایمیل از اکونومیست (هفته‌نامه خبری و بین‌المللی به زبان انگلیسی) و نیویورکر (هفته‌نامه ادبی آمریکایی) را به عنوان مثال آماده کرده‌ایم. اولین مورد، ایمیل اکونومیست در مورد فروش Cyber ​​Monday است. متن Preheader‌ بدون نیاز به باز کردن ایمیل، کاملا مشخص کرده که محتوای داخل ایمیل درباره یک تخفیف ۵۰ درصدی است. و اما مورد بعدی، در ایمیل نیویورکر، متن Preheader‌ ایمیل به شما این امکان را می دهد تا متوجه شوید به عنوان یک مشترک خبرنامه، چه نوشته انحصاری اضافی در این ایمیل دریافت کرده اید. تمامی این موارد نشان می دهند که متون Preheader‌ ایمیل به نوعی مخاطبان ایمیل شما را راهنمایی می‌کنند و به آنها دلیل قانع کننده ای برای باز کردن ایمیل‌های شما می‌دهند. به همین دلیل، هرچه از نظر استراتژیک، قوی تر به دنبال آن باشید، مشترک شما تمایل بیشتری به باز کردن ایمیل شما پیدا می کند و همچنین Open-rate شما نیز افزایش می یابد.

طول ایده‌آل برای Preheader‌ های ایمیل

آیا طول ایده‌آلی برای متن Preheader‌ ایمیل شما وجود دارد؟ بله وجود دارد. نکته اصلی در اینجا، این است که متن Preheader‌ شما به طور کامل به مخاطبین تان نشان داده شود. شما می‌توانید متن‌های Preheader‌ طولانی تا ۲۵۰ کاراکتر نیز برای ایمیل های خود بنویسید. اما به دو دلیل توصیه می کنیم آن را کوتاه کنید و زیر ۹۰ کاراکتر نگه دارید : اول، به خاطر دیده شدن کامل متون Preheader‌ شما. دوم، مخاطبین شما تمایلی به خواندن نوشته های طولانی ندارند 🙁 بنابراین، پیشنهاد می کنیم میانگین طول Preheader‌ ایمیل خود را بین 60 تا 90 کاراکتر حفظ کنید. علاوه بر این موارد، مخاطبین شما، تک تک ایمیل های موجود در صندوق ورودی خود را نمی خوانند، آن ها فقط ایمیل ها را از زیر نظر می گذرانند یا به اصطلاح اسکن می کنند. پس شما فرصت زیادی برای جلب توجه آن ها ندارید! در مورد نوشتن کپی ایمیل یا متن Preheader‌ ایمیل، باید این واقعیت را در نظر بگیرید، خواننده های ایمیل تنها چند ثانیه به شما فرصت می‌دهند تا توجه آن ها را جلب کنید و شما باید با نوشتن یک Preheader‌ کاملا اصولی و جذاب، نظر آن ها را جلب کنید. حتما به کاربرانی که از موبایل برای خواندن ایمیل شما استفاده می کنند هم توجه داشته باشید! شما باید برای نتیجه گیری بهتر و اطمینان از مناسب بودن طول Preheader‌  ایمیل خود، از A/B تست استفاده کنید، تمام داده های به دست آمده ​​را در نظر بگیرید و برای طول صحیح Preheader‌ ایمیل خود به درستی تصمیم بگیرید.

 Preheader ایمیل، بهترین روش برای افزایش Open-rate ایمیل شما

بهترین روش‌ها، روش هایی هستند که فرآیند شما را بهتر، بی‌عیب و موفق‌تر می‌کنند. با توجه به تجربه خودمان از ارسال کمپین‌های ایمیل و یک سری اصول تعریف شده، ما تعدادی از کاربردی ترین نکات نوشتن یک Preheader‌ ایمیل را جمع آوری کردیم تا به شما کمک کند بیشترین بهره را از ایمیل مارکتینگ خود ببرید :

۱) Preheader ایمیل خود را متناسب با عنوان ایمیل بنویسید

تقریبا ۴۰ درصد از دریافت کنندگان ایمیل، ایمیل را تنها بر اساس عنوان آن باز می کنند. این در حالی است که بیش از ۶۰ درصد از دریافت کنندگان ایمیل، ایمیل را صرفاً بر اساس عنوان آن به عنوان اسپم علامت گذاری می کنند.
خطوط موضوع ایمیل می تواند کلید افزایش Open-rate شما باشند. به شرطی که متن Preheader بخشی جدایی ناپذیر از آن باشد. متن Preheader‌ هرچه مرتبط تر و جذاب تر باشد، ایمیل شما شانس بیشتری برای باز شدن پیدا خواهد کرد. بنابراین وقتی متون Preheader‌ ایمیل را خود را آماده می کنید، سعی کنید آن را کاملا مرتبط با خط موضوع ایمیل خود انتخاب کنید. به مثال های زیر نگاهی بیندازید :
  • موضوع اصلی ایمیل WPERP درباره تخفیف است و متن preheader فقط انواع پیشنهادات مرتبط با آن را را به طور خاص توضیح می دهد. این مثال خوبی برای تکمیل خط موضوع ایمیل شما با متن Preheader‌ است.
  • از طرفی دیگر، نگاهی به ایمیل Copyblogger بیندازید. متن Preheader‌  این ایمیل برخلاف ایمیل WPERP، هیچ نقش مکملی را برای خط موضوع ایمیل ایفا نمی کند. آنها سعی دارند تا در این ایمیل، نکات و دوره هایی را در مورد تغییر نام تجاری شما به اشتراک بگذارند، اما Preheader‌  هیچ چیز خاصی را به شما نمی گوید.
در نتیجه، از آنجایی که خطوط موضوع ایمیل مهم‌ترین عامل برای افزایش Open-rate ایمیل های شما هستند، همیشه به خاطر داشته باشید که متن Preheader‌ شما باید شامل تجزیه و تحلیل خط موضوع باشد.

۲) در مخاطبین حس کنجکاوی ایجاد کنید و توجه آن را جلب کنید

شما می توانید به طور موثر از متن‌های Preheader‌ ایمیل برای ایجاد حس کنجکاوی در مخاطبان ایمیل خود استفاده کنید. با استفاده از این روش مشتریان را مجذوب خود کنید و Open-rate ایمیل های خود را افزایش دهید. اما چطور!؟
  • جالب ترین اطلاعات مهم درون ایمیل خود (نه خیلی زیاد!) به مخاطبین ارائه دهید
  • به مخاطبین خود اجازه بدهید یک نگاهی اجمالی به ارزش و محتوای درون ایمیل داشته باشند
با این حال، همیشه از انجام یک اشتباه رایج اجتناب کنید. هرگز محتوای ایمیل خود را Preheader‌  خلاصه نکنید. مهم ترین نکته در اینجا استفاده از بخش هایی از محتوا ایمیل برای ایجاد حس کنجکاوی در مخاطبین و در نهایت بهبود Open-rate ایمیل شماست.

۳) شخصی سازی و استفاده از اسم مشترکین در Preheader‌

Campaign Monitor دریافت که شخصی‌سازی در ایمیل مارکتینگ می‌تواند Open-rate شما و رشد درآمد را تا ۷۶۰ درصد افزایش دهد. وقتی از اسم مشترک خود در ایمیل استفاده می کنید، آنها احساس ارتباط بهتر و عمیق تری می کنند و فکر می کنند که ایمیل فقط مختص برای آنها ساخته شده است. از بین هزاران ایمیل موجود در صندوق ورودی مخاطبین شما، چرا آن ها باید ایمیل شما را باز کنند؟ آن ها معمولاً به سراغ ایمیل هایی می روند که از نام آنها در متن Preheader‌ ایمیل استفاده شده باشد. به همین خاطر، می توانید از این روش را برای بهبود Open-rate خود نیز به سادگی استفاده کنید. البته توجه داششته باشید که شما نمی توانید از نام مشترک در هر ایمیل ارسالی استفاده کنید. سعی کنید تا این روش را در ایمیل‌های مرتبط و پیشنهادات متناسب بر اساس رفتار و عملکرد مشتری خاص خود به کار بگیرید.

۴) استفاده از اعداد می تواند متن Preheader‌ شما را جالب تر به نظر برساند

استفاده از اعداد بهترین روش رایج در Preheader‌  ایمیل است. اکثر کسب و کارها در ایمیل های پیشنهاد ویژه خود، تخفیف ها را به صورت عددی نشان می دهند و با ایجاد یک محدوده زمانی و قرار دادن ددلاین، مخاطب را ترغیب به خرید می کنند. اعداد تاثیر بسزایی برروی جلب توجه مخاطبین می گذارند و البته زمانی کار می کنند که از آنها به طور حرفه ای و درست استفاده کنید. بنابراین می توان به راحتی نتیجه گرفت که اعداد نقش مهمی در جذب مخاطبین دارند. از این رو، این می تواند روش خوبی باشد که شروع به استفاده به جا از اعداد در Preheader‌ ایمیل های خود کنید.

و در آخر

و اما آخرین نکته همواره هنگام نوشتن Preheader‌ ایمیل خلاق و نوآور باشید. هنگامی که این دو ویژگی را برروی Preheader‌ خود پیاده کنید، استفاده از نکاتی که در بالا ذکر شده برای شما راحت تر و مفید تر خواهد بود. با این حال، در اینجا موارد دیگری وجود دارد که ممکن است دوست داشته باشید هنگام نوشتن متن Preheader‌ ایمیل خود در نظر بگیرید :
  • استفاده از ایموجی ها
  • برای مشارکت دادن خوانندگان، سوال بپرسید
  • A/B تست
Preheader‌ های ایمیل خود را تست کنید. هرگز تست کردن Preheader‌ های متفاوت را متوقف نکنید. هر چه بیشتر تست کنید، بیشتر پیشرفت می کنید، این یک قانون طلایی در ایمیل مارکتینگ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *