افزایش Open-rate ایمیل‌های شما با استفاده از تست A/B

تست A/B عنوان ایمیل، می تواند به شما کمک کند نرخ بازکردن ایمیل خود را به شدت افزایش داده و درباره مخاطبین ایمیل خود برای بهینه سازی کمپین های ایمیل آینده اطلاعات بیشتری کسب کنید. بسیاری از بازاریابان تصور می کنند که می دانند مخاطبان شان به دنبال چه چیزی هستند و چه تاکتیک هایی توجه آن ها را بیشتر جلب می کند. در حالی که بازاریابان باتجربه هر لحظه برای کسب اطلاعات بیشتر از کاربران خود، راه های مختلفی را آزمایش می کنند. استفاده از تست A/B برای عنوان ایمیل، یک از این راه های کاربردی به شمار می رود. تست عنوان های مختلف برای ایمیل، می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد کلی شما داشته باشد.

چرا تست عنوان ایمیل از اهمیت بالایی برخوردار است؟

عنوان ایمیل بدون شک مهم ترین عامل در تعیین موفقیت هر کمپین ایمیل به شمار می رود. برای تبدیل مخاطبان خود به مشتری از طریق ایمیل، باید آن ها را تشویق کنید که ابتدا آن را باز کنند. و عنوان ایمیل اولین و گاهی تنها عنصری است که افراد قبل از تصمیم گیری در مورد باز کردن یا بازنکردن ایمیل به آن توجه می کنند. ایمیل شما حتی اگر بهترین محتوا و طراحی را هم داشته باشد، مادامی که عنوان آن جذاب نباشد، هیچ شانسی برای باز شدن نخواهد داشت. به همین دلیل بهتر است ایده های عنوان ایمیل خود را آزمایش کنید و اجازه دهید اعداد به شما نشان دهند کدام یک مناسب تر است.

چگونه از تست A/B برای عنوان ایمیل خود استفاده کنیم؟

دو عنوان متفاوت از هم را برای ایمیل خود انتخاب کنید، سپس با استفاده از تست A/B، مشخص کنید کدام یک از عنوان ها بازخورد بیشتری را از کاربران دریافت و بهتر عمل می کند. عوامل بی شماری وجود دارد که می تواند تعیین کننده میزان جذابیت عنوان ایمیل شما برای مخاطبان تان باشد. از آنجایی که مخاطبان هر کسب و کار، گروهی از افراد با نظرات و علایق متفاوت هستند، نمی توان به طور قطعی تصمیم گرفت که چه عنوان ایمیلی مناسب آن ها است. به همین دلیل استفاده از تست A/B تا به شما کمک می کند تا مناسب ترین عنوان را برای ایمیل خود انتخاب کنید. برای اینکه نتایج تست A/B شما واضح و دقیق باشد، پیشنهاد می کنیم از عنوان هایی استفاده کنید که کاملا متقابل یکدیگر باشند. اگر از عنوان های شبیه به هم استفاده کنید، تفاوت زیادی را در نتایج نهایی تست مشاهده نخواهید کرد و این موضوع باعث می شود تا هنگام انتخاب عنوان ایمیل مناسب به مشکل بربخورید. برای مثال، در اینجا چند نمونه از موارد مختلف وجود دارد که می توانید آزمایش کنید تا ببینید کدام یک برای کمپین های ایمیل شما موثرتر است:
  • عنوان های شخصی سازی شده در مقابل عنوان های عمومی
  • عنوان های کوتاه تر در مقابل طولانی تر
  • استفاده کردن یا نکردن از ایموجی ها در عنوان ها
  • عنوان های سوالی در مقابل عنوان های خبری
  • استفاده کردن و یا نکردن از اعداد و علائم نگارشی
شما می توانید از ایده های دیگر نیز برای عنوان های خود استفاده کنید و هر کدام از آن ها را امتحان کنید. البته نتایج بیش تر تست ها نشان می دهد که پرسیدن سوال تاثیر زیادی در نرخ باز شدن ایمیل ها دارد. استفاده از سوال تاثیر بسیاری در باز کردن ایمیل ها برای یافتن پاسخ دارد.

چه بازه‌ی زمانی برای این تست مشخص کنیم؟

به طور کلی نمی‌توان زمان مشخصی برای انجام تست A/B مشخص کرد، و حتی ممکن است تا هفته‌ها زمان نیاز داشته باشد، اما بازدهی بالا و تاثیر تست A/B بهترین تاثیر را در Open-rate شما خواهد گذاشت. اما مطمئن شوید که بازه‌ زمانی مورد نیاز برای این کار بیش از حد طولانی یا کوتاه نباشد. چرا که کوتاه یا بلند بودن غیرمعمول این بازه زمانی از دقت نتیجه نهایی شما کم خواهد کرد. همچنین در نظر داشته باشید که دو عنوان را همزمان و در یک تایم و بازه زمانی مشخص تست و مقایسه کنید تا اطلاعات درستی بدست آورید، در غیر این صورت اطلاعات جامع و درستی دست و بالتان را نخواهد گرفت و فقط هزینه تایم زیادی را صرف کار بیهوده کرده اید. بخاطر بسپارید که انجام دادن تست به تعداد خیلی زیاد هم کار جالبی نیست. تست هایی که انجام می دهید را ذخیره کنید، داده ها و نتایج این تست ها در صورتی که به درستی بررسی شوند، به شما کمک بزرگی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *