۶ اشتباه رایج در خبرنامه‌های ایمیلی

علیرغم رشد پلتفرم های شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ همچنان موثرترین پلتفرم برای تولید لید است و  “نرخ بازده سرمایه” فوق العاده‌ای دارد. بنابراین، فرصت بسیار خوبی برای بازاریابان ایجاد می کند تا با ارسال خبرنامه های ایمیلی موثر، از این استراتژی بازاریابی بهترین نتیجه را بگیرند. خبرنامه های ایمیلی می توانند حاوی اخبار و به روز رسانی های مربوط به محصولات باشند. همچنین، این دسته از ایمیل ها می تواند مخاطبین را به سمت تبدیل شدن به مشتری هدایت کند. به عبارتی این قضیه یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت گسترده آن برای همه انواع مشاغل است. هرچند ارسال خبرنامه های ایمیلی می تواند موثر باشد، انجام یک سری اشتباهات در خبرنامه ها ممکن است نتیجه خوبی در بر نداشته باشد. امروز قصد داریم در مورد اشتباهاتی که ممکن است هنگام ارسال خبرنامه برای مخاطبین انجام دهید، صحبت کنیم. اما قبل از هرچیزی، بیایید در مورد تأثیر خبرنامه بحث کنیم.  

چگونه خبرنامه های ایمیل می توانند بر ارزش برند شما تأثیر بگذارند؟

حدود ۲/۵ میلیارد نفر از ایمیل استفاده می کنند. یعنی ۳۴٪ ایمیل ها می توانند موثرتر از هر پلتفرم اجتماعی دیگری باشند. البته که شبکه‌های اجتماعی روشی کاربردی برای دستیابی به مخاطبان بالقوه است. اما با استفاده از ایمیل‌ها، شما می‌توانید حتی به صورت شخصی با مخاطبین ارتباط برقرار کنید. اما شما باید بهترین راه را برای جلب توجه مشتریان خود را بدانید. اگر شما از این روش به درستی استفاده کنید، می تواند برای شما و اعتبار و ارزش برند شرکت شما نتیجه فوق العاده ای خلق کند. بنابراین، نحوه دقیق طراحی و ارسال ایمیل به خصوص خبرنامه های ایمیلی می تواند بر ارزش برند شما تأثیر بسزایی بگذارد :

ارسال خبرنامه ها شخصی سازی شده

هنگامی که خبرنامه ای ارسال می کنید، باید پیام های سفارشی و شخصی سازی شده برای هر فرد ارسال کنید. هنگامی که یک پیام شخصی سازی شده به مخاطبان خود ارسال می کنید، توجه او مطمئناً  به ایمیل شما جلب می شود. همچنین، با استفاده از شخصی سازی ایمیل می توانید موضوعات خاصی را برای مخاطبان خاص خود تقسیم و سپس ارسال کنید. این تضمین می کند که هیچ موضوع نامربوطی و نامناسبی برای آن ها ارسال نخواهد شد. این به ایجاد پیوند پایدار و قوی با مشتریان و افزایش ارزش برند شما کمک می کند.

تقویت لیست مشترکین

تولید لید یکی از اولویت های اصلی برای هر بازاریاب کم تجربه تا حرفه ای است. جذب مشتریان جدید از جمله دغدغه های هر کسب و کار است، اما حفظ مشتریان گذشته کار سخت تری محسوب می شود . و ایمیل یک راه حل کارآمد برای حفظ و نگهداری مشتری محسوب می شود. اگر بتوانید موضوعات مورد علاقه هر مخاطب را برای آن ها ارسال کنید، مخاطبان شما از تلاش شما بسیار قدردانی خواهند کرد و به کسب و کار شما وفادار خواهند بود. آن ها به این دلیل در لیست ایمیل شما مشترک می شوند تا مطالب به روز و مفیدی از سمت شما دریافت کنند و شما می توانید لیست ایمیل خود را با ارسال خبرنامه های مناسب، گسترش دهید.

بودجه پسند

ارسال خبرنامه ایمیلی مقرون به صرفه است. این به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا به تعداد زیادی از کاربران خود با نرخ خیلی کمی و تنها با یک ایمیل دسترسی پیدا کنند. با ارسال خبرنامه می توانید بدون نیاز به هزینه کمتر به مصرف کننده بیشتری دسترسی پیدا کنید، راه حل موثرتر و واقع بینانه تری هم است.

موثرتر از سایر پلتفرم های اجتماعی

شبکه های اجتماعی هم یک راه قدرتمند برای دستیابی به مشتریان شما هستند. اما وقتی صحبت از تبدیل و نرخ تبدیل به میان می‌آید، ایمیل مارکتینگ موثرتر است. شما می توانید ایمیل خود را متناسب با رفتار و خواسته مشتری تنظیم کنید، به طوری که هر ایمیل ارسال شده کاملا با علاقه آنها مرتبط باشد و موضوعات مورد نظر آن ها مانند تغییرات جدید در کسب و کار شما، به روزرسانی ها، اخبار روز و … را در بر بگیرد. بنابراین، می توانید ببینید که چگونه ایمیل مارکتینگ می تواند به ارزش برند شما کمک کند. به خصوص خبرنامه های ایمیلی. اما اگر خبرنامه های نامناسبی را برای مخاطبین ارسال کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ پاسخ واضح این است که ممکن است مشتریان خود را از دست بدهید و همچنین تاثیر منفی بر روی تصویر برند خود بگذارید وبه آن لطمه وارد کنید. در این وبلاگ همراه ما باشید تا با شناخت ۶ اشتباه رایج در خبرنامه های ایمیلی، از انجام آن ها اجتناب کنید.  

۶ اشتباهی که باید در خبرنامه ایمیلی خود از آنها اجتناب کنید

هر کاربر اینترنتی روزانه تعداد زیادی ایمیل دریافت می کند. بنابراین، کار آسانی نیست ایمیل خود را از سایر ایمیل ها متمایز کنید. اما با این حال، برخی از اشتباهات رایج وجود دارد که اغلب اتفاق می افتند. این وبلاگ به اشتباهاتی اشاره می کند که باید در کمپین ایمیل آینده خود از آنها اجتناب کنید :

۱. ارسال ایمیل یکسان برای تمام مخاطبین خود

دوران ارسال ایمیل های انبوه و یکسان مدت هاست که به پایان رسیده است. بنابراین، نمی‌توانید یک ایمیل را برای همه افراد موجود در لیست ایمیل خود ارسال کنید. زیرا ممکن است افراد ایمیل هایی که علاقه ای به محتوایشان ندارند را به عنوان اسپم علامت گذاری کنند. مخاطبین خود را به گروه های مختلف، تقسیم بندی کنید. ابتدا باید یک لیست ایمیل بسازید. این لیست به شما در ایجاد بخش بندی کمک می کند. پس از انجام بخش بندی، باید پیام ها و خبرنامه های هدفمند را ایجاد کنید. می توان گفت، تقسیم بندی کلید موفقیت بلندمدت استراتژی خبرنامه ایمیل است.

۲. عنوان های ایمیلی که جذاب نیستند و توجه ها را جلب نمی کنند

وقتی یک ایمیل به صندوق ورودی می رسد، مخاطبین ابتدا عنوان آن را می بینند. حدود ۲-۳ ثانیه طول می کشد تا تصمیم بگیرند که ایمیل شما را باز کنند یا نه. این تصمیم با توجه به تاثیر اولیه ایمیل شما گرفته می شود. و عنوان ایمیل می تواند اولین دیدگاه مثبت از کسب و کار شما را برای گیرندگان به جا بگذارد. اگر عنوان ایمیل به اندازه کافی جذاب نباشد، احتمال زیادی وجود دارد که ایمیل شما خوانده نشده باقی بماند. بنابراین، اگر خبرنامه ای ارسال می کنید، عنوان ایمیل باید نشان دهنده موضوع آن باشد. شاید موضوع ایمیل بر خوانندگان تأثیر بگذارد تا ایمیل شما را باز کنند. این اتفاق قطعا برای افزایش نرخ باز و تعامل شما هم مفید خواهد بود.

۳. لینک های خراب و یا اشتباه قرار داده شده در خبرنامه

تصور کنید، گیرنده ایمیل شما را باز می کند و برروی یکی از لینک های موجود در آن کلیک می کند. اما با لینکی که کار نمی کند و یا اشتباه است مواجه می شود!احتمالاً ایمیل های ارسالی دیگر از شما در آینده را باز نخواهد کرد. بنابراین، قبل از ارسال هر ایمیلی لازم است ایمیل و همچنین لینک موجود در آن را تست کنید. در غیر این صورت، اگر لینک اشتباهی را وارد کنید، فقط مشترکین خود را ناامید می کنید.

۴. طراحی ضعیف خبرنامه

ایمیل همیشه نمی تواند متن ساده باشد. بسیاری از بازاریابان قالب های HTML خبرنامه هایی را با طرح های جذاب ارسال می کنند. خبرنامه شما باید با هویت برند شما مطابقت داشته باشد. با ارسال متن های بیش از حد، مشترکین خود را گیج و از دریافت ایمیل‌تان دل زده نکنید.

۵. زمان بندی نامناسب برای ارسال

این یکی از مهمترین چیزهایی است که باید به عنوان یک بازاریاب بدانید. شما نباید در زمان نامناسب ایمیل ارسال کنید. اما اگر معیار تعامل خود را حفظ کنید، تشخیص زمان مناسب برای ارسال خبرنامه ایمیل آسان‌تر می‌شود. این زمان‌ها می‌توانند برای ارسال ایمیل بهترین باشند،
  • سه ماه یکبار
  • ماهانه
  • هفتگی
این معیار نه تنها به شما کمک می کند بلکه به شما فرصتی برای پیگیری از وضعیت مخاطبین می دهد. به این ترتیب می توانید به راحتی رابطه خود را با مشتریان تقویت کنید.

۶. ارسال ایمیل های طولانی

زمان برای مردم بسیار مهم است. آن ها می خواهند به سرعت از هدفه و موضوع اصلی ایمیل مطلع شوند. دامنه توجه افراد روز به روز کمتر می شود. بنابراین، خبرنامه شما باید کوتاه و دقیق باشد. علاوه بر این، مردم باید آنچه را که می خوانند را در همان ابتدا درک کنند. اگر می‌خواهید استفاده از CTA یا لینک‌ها را افزایش دهید، سعی نکنید محتوای خود را بیش از حد طولانی و اغراق آمیز کنید یا بیش از حد درباره فروش صحبت کنید. مشتریان خسته خواهند شد و احتمال زیاد از لیست شما لغو اشتراک خواهند کرد. نکته : روند لغو اشتراک را برای مخاطبین دشوار نکنید اگر لینک لغو اشتراک را پنهان کنید، نه تنها برروی تصویر برند شما تاثیر منفی می گذارد، بلکه شما را به دردسر زیادی می اندازد. بنابراین، همیشه در هر پیام خود یک گزینه پیوند لغو اشتراک واضح و آسان برای یافتن را بگنجانید.

و در پایان…

اشتباهاتی که در مورد آنها بحث کردیم، اگر از آنها اجتناب شود، مطمئناً می توان خبرنامه های ایمیل فوق العاده ای ارسال کرد. برای شروع ارسال خبرنامه، پیشنهاد می کنیم این وبلاگ از پاکت را برای گرفتن ایده های متنوع، مطالعه کنید. جلب توجه مشتریان با استفاده از ایمیل آسان نیست. اما اگر از روش درست از آن استفاده کنیم، آنقدرها هم سخت نخواهد بود. قطعا انجام این کار با یک سرویس ارسال ایمیل، موثرتر و آسان تر خواهد بود. پس زمان را از دست ندهید و شروع به ارسال خبرنامه های ایمیلی خود در پاکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *