جلب توجه مخاطبین در صندوق ورودی با عنوان ایمیل

عنوان ایمیل شما باعث می شود تا مخاطب تصمیم بگیرد ایمیل شما را باز کند یا نه. در این متن، ما به شما کمک خواهیم کرد تا با چند نکته کاربردی، Open-rate خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. در میان حجم انبوهی از ایمیل های موجود در صندوق ورودی مخاطبین شما، ایمیل هایی شانس بیشتر برای باز شدن دارند که عنوان جذاب تری داشته باشند. در نتیجه عنوان ایمیل شما، از جمله موارد پر اهمیت در کمپین ایمیل شما به شمار می رود. عنوان های جذاب، توجه مخاطبین را به خود جلب می کنند و این اتفاق باعث بهبود Open-rate و نرخ تعامل شما می شود. در این متن ما چند نکته را برای اینکه عنوان های بهتری بنویسید آورده ایم :

۱) از عنوان های کوتاه ولی جذاب استفاده کنید

یک عنوان ایمیل خوب باید در عین کوتاه بودن، توجه مخاطب را نیز به خود جلب کند و نگذارد که مخاطب به راحتی از روی آن بگذرد. در حقیقت، هیچ محدودیتی برای طول عنوان ایمیل شما وجود ندارد، اما لازم است بدانید عنوان های ایمیل طولانی هرگز به طور کامل خوانده نمی شوند. چرا که هر کدام از سرویس های گیرنده ایمیل به ویژه در تلفن های همراه، تنها قادر به نمایش تعداد مشخصی از کاراکترها هستند. به همین دلیل توصیه می کنیم عنوان ایمیل خود را به ۵۰ حروف یا کمتر محدود کنید. این به شما این امکان را می دهد که فقط اطلاعات ضروری را در عنوان قرار داده و یا به عبارتی آن را بهینه کنید.

۲) نکات و اطلاعات مهم مربوط به ایمیل خود را در عنوان قرار دهید

سعی کنید تا اطلاعات و نکات مهم و ضروری موجود در متن ایمیل خود را به گونه در عنوان قرار دهید تا مخاطبین ایمیل را ترغیب کنید برای اطلاعات بیشتر، ایمیل شما را باز کنند. بنابراین سعی کنید در عین حالی که عنوان ایمیل خود را کوتاه نگه می دارید، با الویت بندی، مهم ترین اطلاعات ایمیل خود را در آن بگنجانید. یا به عبارتی، مفهوم کلی ایمیل خود را به طور خلاصه و مفید، در عین جذابیت، در عنوان ایمیل خود جای دهید. علاوه بر این، کاربران تمایل دارند فقط نگاه کوتاهی به عنوان های ایمیل بیاندازند، بنابراین چند کلمه اول جایی است که می توانید توجه آن ها را با مهم ترین موارد جلب کنید. منظور از “مهم” هر چیزی است که به سرعت توجه خواننده را به خود جلب کند:
  • نکته اصلی ایمیل شما
  • جزئیات مربوط به تخفیف تبلیغاتی
  • تاریخ یا محدودیت زمانی که فوریت را بیان می کند
  • عبارت جالبی که باعث کنجکاوی خواننده شوند

۳) در عنوان ایمیل خود، حتما از ایموجی ها استفاده کنید

استفاده درست و به جا از ایموجی ها می تواند میزان جذابیت عنوان ایمیل شما را چند برابر کرده و توجه مخاطبین شما را جلب کند. ایموجی ها قابلیت این را دارند تا عنوان ایمیل شما را برای مخاطبین، خلاقانه و ویژه بنظر برساند. البته مانند هر توصیه بازاریابی دیگر، پیش از استفاده از این روش، ابتدا مخاطبین خود را در نظر بگیرید تا ببینید استفاده از ایموجی ها می تواند برروی آن ها تاثیر گذار باشد یا نه. ممکن است مخاطبین شما با توجه به ماهیت کسب و کارتان و … بازخورد خوبی نسبت به استفاده از ایموجی ها در عنوان ایمیل نشان ندهند. پس حتما پیش از انجام این کار مخاطبین خود و انتظارات آن ها نیز در نظر بگیرید. استفاده از ایموجی ها به شما کمک می کند تا از حروف کمتری در عنوان ایمیل خود استفاده کنید. علاوه بر این، ایموجی ها می توانند ظاهر ایمیل شما را متفاوت تر و خاص تر از همیشه کنند و منظور و هدف ایمیل شما را سریع تر منتقل کنند. اما هنگام شروع استفاده از ایموجی ها در ایمیل ها و موضوعات خود، به خاطر داشته باشید بسته به دستگاه و سرویس گیرنده ایمیل، اموجی ها ممکن است متفاوت ارائه شوند. بنابراین دقت داشته باشید تا ایموجی ها منظور شما را به طور کامل به مخاطبین برسانند.

۴) از لحن صمیمی و دوستانه استفاده کنید

گاهی اوقات استفاده از یک لحن ساده و صمیمانه می تواند بیش از حد تصور تاثیرگذار باشد و مخاطب را به سمت خود جلب کند. شما می توانید با استفاده از این راه، یک رابطه قوی و موفق با مخاطبین خود داشته باشید. این روش باعث می شود تا مخاطبین احساس کنند با شخص خاصی صحبت می کنند نه صرفا یک شرکت. اما باز هم توجه داشته باشید که استفاده از لحن صمیمانه و عامیانه کاملا متناسب با نوع و میزان جدیت کسب و کار شماست. بنابراین مخاطبین خود را در نظر داشته باشید و مطابق و میل و خواسته آن ها پیش بروید.

۵) عنوان های ایمیل خود را شخصی سازی کنید

استفاده از شخصی سازی، مانند استفاده از نام، در عنوان ایمیل شما اغل باعث می شود تا مخاطبین علاقه بیشتری به باز کردن ایمیل های شما نشان دهند و این کار می تواند بر Open-rate شما تأثیر مثبتی بگذارد.   شخصی سازی عنوان ایمیل باعث می شود تا مخاطبین احساس کنند ایمیل ارسال شده منحصر بفرد است و این یعنی اشتیاق بیشتر برای باز کردن ایمیل شما. شما با پاکت می توانید به راحتی از این قابلیت استفاده کرده و Open-rate خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. اما مانند هر نکته بازاریابی، مطمئن باشید که هنگام استفاده از آن زیاده روی نکنید و همیشه به جا و درست آن را به کار بگیرید.

و در آخر

به خاطر داشته باشید که همه چیز به باز کردن ایمیل شما خلاصه نمی شود. کسب اطمینان و ارائه محتوای عالی به مخاطبین نیز از جمله دغدغه هایی است که باید به آن ها فکر کنید. صرفا برای افزایش Open-rate ایمیل های خود، دست به هرکاری نزنید، مبادا رابطه و اعتماد بین شما و مخاطبین تان لطمه و آسیب ببیند. حس اطمینان و اعتماد مخاطبین از ارزشمندترین دارایی های شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *