نکاتی برای نتیجه‌گیری بهتر از کمپین‌های یلدا

یلدا هم مانند عید نوروز و یا هر رویداد سالانه ی مهم دیگری، با توجه به درکی که در عموم مردم از آن وجود دارد، یک ویژگی خاص به آن می بخشد در سال های اخیر به مناسبت جذابی برای کسب و کارهای آنلاین و آفلاین تبدیل شده است که به واسطه ی آن می توانند از هیجانات و احساسات مخاطبین بهره گرفته و فروش سایت یا کسب و کار خود را با استفاده از کمپین شب یلدا افزایش دهند. به عنوان یک بازاریاب یا صاحب کسب و کار، برنامه خاصی برای این مناسبت هیجان انگیز دارید؟ اگر هنوز نه، وقت آن رسیده تا با استفاده از ایمیل مارکتینگ در کسب و کار خود، فروش خود را افزایش دهید. به علاوه شما می توانید از طریق ایمیل از این مناسبت برای افزایش آگاهی از برند، ارزش برند و ارتباط بیشتر با مشتری خود و در نهایت تبدیل آن ها، استفاده کنید. به همین دلیل، در این وبلاگ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با کمپین های موفق، از ایمیل مارکتینگ برای تقویت کسب و کار خود در یلدا پیش رو استفاده کنید و بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

بهترین نکات و ایده ها برای کمپین های یلدا

به عنوان یک بازاریاب، همیشه می توانید از ایمیل مارکتینگ برای دریافت بهترین نتیجه ها در مناسبت ها استفاده کنید. در این بخش، ما برخی از موثرترین نکات و ایده ها را برای کمپین های ایمیل یلدا را برای شما جمع آوری کرده ایم :

۱. برای ارسال کمپین ایمیل یلدا خود برنامه ریزی کنید

اولین کار این است که یک برنامه کامل برای یلدا تهیه کنید. تمامی موارد ضروری برای ایمیل شما از جمله خطوط موضوع ایمیل، کپی ایمیل، تصاویر و طرح ها لازمه ارسال یک ایمیل خوب هستند. اما یکی از پر اهمیت ترین موارد این است که بهترین روزها را برای ارسال انتخاب کنید. ساده‌ترین راه برای شروع این است که از روند ارسال ایمیل های خود و وضعیت آن در سال گذشته، تجزیه و تحلیل رقبا و خود، یک به یک مطلع شوید. با در نظر گرفتن تمامی این تحلیل ها و اطلاعات، می توانید برنامه ارسال ایمیل خود را طراحی کنید و سپس بهترین زمان را برای ارسال کمپین های خود درنظر بگیرید. بهترین روزها برای ارسال کمپین را مرتب کنید و در تقویم قرار دهید.

۲. خطوط موضوع ایمیل را با خلاقیت و متناسب با یلدا انتخاب کنید

۶۴٪ از گیرندگان یک ایمیل را بر اساس خطوط موضوع آن باز می کنند و ۴۷٪ از بازاریابان قبل از نهایی کردن فرآیند ارسال ایمیل، خطوط موضوع را آزمایش می کنند. بنابراین، می توان نتیجه گرفت که خطوط موضوع ایمیل مهم ترین عامل بعد از تقسیم بندی لیست برای موفقیت ایمیل مارکتینگ شما هستند. وقتی در مورد یلدا صحبت می کنیم، خطوط موضوع ایمیل باید خلاقانه تر باشد تا بهترین تاثیر را بگذارد. در واقع خطوط موضوع ایمیل شما باید حس کنجکاوی را برانگیزند و پیشنهادات ویژه ای را در رابطه با یلدا به همراه داشته باشد. به همین دلیل، هنگام نوشتن خطوط موضوع ایمیل خود، باید این نکته را در نظر بگیرید که هر چه خلاقانه تر، جذاب و متفاوت باشید، نرخ باز شدن (Open-rate) بیشتری را دریافت خواهید کرد.

۳. کپی ایمیل شما باید بر روی هدف شما از ارسال ایمیل، متمرکز شود

هنگامی که کمپین های ایمیل یلدا خود را طراحی می کنید، توجه داشته باشید که کپی ایمیل شما باید محرک، هدفمند و از نظر بصری تعامل برانگیز باشد. علاوه بر این، باید از کپی های خسته کننده و بی فایده اجتناب کنید. یعنی اینکه شما نباید از ایمیل رایج یلدا که اکثر شرکت ها از آن استفاده می کنند، استفاده کنید. برعکس، سعی کنید تا برند خود را به خوبی نشان دهید، منحصر به فرد باشید و هدف خود را از ارسال کمپین ایمیل یلدا مشخص کنید.

۴. اهمیت بی حد و اندازه طراحی ایمیل

ما نمی گوییم که ایمیل های ساده ای که هیچ تصویر یا طراحی جذابی ندارند، نمی توانند موفقیتی کسب کنند. گاهی اوقات، یک کپی قدرتمند می تواند افراد را با ایمیل شما درگیر کند و تصمیمات آن ها را به طرز شگفت انگیزی تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، مناسبت هایی مانند یلدا، نیاز به طراحی متفاوت تری برای ایمیل دارند. به عبارت دیگر هرچه طراحی جذاب و متفاوت تری در ایمیل یلدا خود ایجاد کنید، ایمیل های شما تاثیرگذاری بیشتری خواهند داشت. علاوه بر این، نحوه قرارگیری و ترتیب جزئیات ایمیل ( متن Header، کپی متن، تصویر (هر نوع تصویری)، لینک های ضروری و CTA ) نیز از اهمیت بالایی برخوردارند. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، ایمیل خود را به بهترین روش طراحی کنید و نتیجه مطلوب خود را از آن ها بگیرید.

۵. از دکمه CTA خود با دقت استفاده کنید

به طور میانگین CTA معمولاً ۴.۲۳٪ نرخ کلیک دریافت می کند. از سوی دیگر، یک CTA واضح و جذاب می تواند نرخ کلیک را تا ۳۷۱ درصد افزایش دهد. با این وجود، CTAها (Call to action) فاکتورهای مهمی برای نتیجه بخشی ایمیل های شما هستند. در حقیقت، آن ها کاربران را ترغیب می کنند تا پس از اینکه توسط کپی ایمیل شما متقاعد شدند، اقدامی انجام دهند. اگر از CTA در کمپین ایمیل یلدا خود هوشمندانه استفاده کنید، می توانید از مزایای بیشتری بهره مند شوید.
  • اولین نکته استفاده از CTA، چشم نواز بودن آن ها است. استفاده از یک رنگ متفاوت و مناسب همیشه گزینه خوبی برای برجسته کردن CTA ها است.
  • از چندین CTA مرتبط استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید استفاده از چندین CTA زمانی موثر است که بدانید چه تعداد از آن ها برای رسیدن به هدف شما مناسب هستند.
  • شما همچنین می توانید محصولات یا محتوای مختلف را در ایمیل خود نشان دهید و چندین دکمه CTA را قرار دهید تا فرآیند انتخاب را برای مشتریان خود ساده تر کنید.
با این حال، هنگام استفاده از چندین CTA، دقت کنید که اگر یکی از CTA خود را، CTA اصلی می‌دانید، دکمه‌های دیگر را برجسته نکنید تا بیش از حد جلب توجه کنند. شما باید از یک استراتژی مناسب برای قرار دادن CTA در ایمیل یلدا خود استفاده کنید.

۶. از ابزارهای اتوماسیون ایمیل مناسب برای ارسال ایمیل های یلدا استفاده کنید

بدون داشتن یک پلت فرم اتوماسیون ایمیل کامل که متناسب با کسب و کار شما باشد، به نتیجه دلخواه خودتان نخواهید رسید. شما باید کمپین های ایمیل خود را برای همه مشترکین خود ارسال کنید و در همان زمان برنامه را اجرا کنید. اگر بخواهید برای هرکدام از مشترکین به صورت جداگانه ایمیل بفرستید، عملا کاری زمانبر، هزینه بر و به گونه ای غیرممکن را انجام خواهید داد. پاکت یک سرویس ایمیل مارکتینگ حرفه ای است که به شما کمک می کند کمپین های ایمیل خود را به راحتی و در کمترین زمان شخصی سازی و ارسال کنید. پاکت با تمام امکاناتی که برای ارسال ایمیل های خودکار و خبرنامه های شما آماده کرده است، این فرصت را در اختیار شما قرار داده است تا به ساده ترین و کم هزینه ترین روش با مشتریان خود در ارتباط باشید.

ودر آخر …

قبل از پایان دادن به متن، کارهایی که باید انجام دهید را یک بار دیگر به طور خلاصه مرور می کنیم :
  • برای کمپین بازاریابی ایمیل یلدا خود برنامه ریزی کنید
  • بهترین خطوط موضوع ممکن را بنویسید
  • کپی ایمیل شما چیزی است که باعث می‌شود مشترکان از پیشنهاد شما استقبال کنند
  • بهترین کمپین ایمیل با مضمون یلدا را طراحی کنید
  • به درستی از CTA ها در ایمیل استفاده کنید
  • بهترین ابزار برای ارسال کمپین های خود را انتخاب کنید
سعی کنید تا به دنبال ایده های خلاقانه در کمپین یلدا و زوایای جدیدی برای بهبود تبلیغات خود باشید، امیدوارم که امسال بتوانید بسیار موفق عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *