لطفاً لیست ایمیل نخرید!

شاید خرید لیست ایمیل برای شما یک میانبر فوق العاده بنظر برسد، اما قطعا نتیجه خوبی به دنبال نخواهد داشت. در این متن برایتان کامل توضیح خواهیم داد که چرا باید از خرید لیست ایمیل خودداری کنید. لیست ایمیل در حقیقت، پایه و اساس موفقیت ایمیل مارکتینگ شماست. داشتن لیستی از مشترکین علاقه مند به محصولات و خدمات یکی از ارزشمندترین دارایی های شما محسوب می شود. شاید در ابتدا شروع کسب و کارتان، لیست شما به اندازه دلخواه تان بزرگ نباشد و یا روند رشد لیست تان کند تر از تصورتان باشد. این کار ممکن است برای شما سخت و طاقت فرسا به نظر برسد و حتی شما را به فکر خرید لیست ایمیل بندازد. اما مطمئن باشید، خرید لیست ایمیل راه حل این مشکل نیست!

چرا نباید لیست ایمیل بخریم؟!

خرید لیست ایمیل لطمه بزرگی به کسب و کار شما وارد می کند. هرچند ممکن است در ابتدای کار، ایده خوبی بنظر برسد. ارسال ایمیل و پیام های ناخواسته برای افراد، بدون رضایت آن ها، کار درستی نیست. شما باید به حریم دیگران احترام گذاشته و در صورت تمایل برای آن ها پیام های مدنظرشان را ارسال کنید. همچنین، ارسال ایمیل های ناخواسته برای کسانی که علاقه ای به دریافت آن ها ندارند، تنها باعث می شود تا ایمیل های شما به عنوان اسپم شناخته شود. به همین دلیل بلافاصله پس از اینکه در صندوق ورودی مخاطبین قرار گرفتید، آن ها ایمیل شما را به پوشه اسپم منتقل می کنند. این اتفاق تاثیر منفی برروی امتیاز ارسال کننده شما خواهد گذاشت و به مرور زمان نرخ تحویل ایمیل شما را نیز کاهش خواهد داد. در این متن به طور کامل توضیح خواهیم داد که چرا نباید از لیست های خریداری شده استفاده کنید :

لیست های خریداری شده می تواند به اعتبار برند شما آسیب برساند

ارسال ایمیل برای افرادی که هیچ علاقه ای به دریافت آن ندارند، تنها اعتبار برند شما را زیر سوال می برد. در واقع شما با خرید لیست ایمیل، برای کسانی ایمیل ارسال می کنید که نه شما را می شناسند و نه از محتوایی که ارائه می دهید باخبرند. به همین دلیل در همان ابتدا برای آن ها، ایمیل شما به عنوان اسپم شناخته می شود.   و در آخر، شناخت برند و شرکت شما به عنوان اسپم، باعث از بین رفتن اعتبار شما می شود. این قضیه برای شرکت ها بزرگتر، مشکلات بزرگ تر و عواقب منفی بیشتری به دنبال خواهد داشت. یک اشتباه کوچک می تواند تاثیر جبران ناپذیری برروی اعتبار برند شما بگذارد.

ارسال ایمیل برای شما و مخاطبین تان بی فایده خواهد بود

هدف از ارسال ایمیل، ارائه محتوای مرتبط و ارزشمند به مخاطب موردنظر و مناسب است. تنها دلیلی که باعث می شود مخاطبین ایمیل های شما را باز کنند و برای آن وقت بگذارند، محتوای داخل ایمیل شماست. شما باید با ارسال ایمیل به افراد درست، اطلاعات مفیدی در اختیار آن ها قرار دهید، ولی این اتفاق با خرید لیست ایمیل هرگز صورت نمی گیرد. ارسال محتوای مناسب برای مخاطب مناسب، کلید موفقیت شما در ایمیل مارکتینگ است. اما با خرید لیست ایمیل، شما برای کسانی ایمیل ارسال می کنید که هیچ ارتباطی با محتوای شما ندارند. در نتیجه نه شما به هدف خود از ارسال ایمیل می رسید و نه مخاطب به اطلاعات مفید. ایمیل های شما نادیده گرفته می شود و حتی ممکن است به عنوان اسپم شناخته شود و این مشکل بزرگی برای شما خواهد بود.

برروی نرخ تحویل و امتیاز ارسال کننده شما تاثیرات منفی می گذارد

اگر توسط سرویس گیرنده ایمیل به عنوان اسپم شناخته شوید، IP ایمیل شما نیز به عنوان یک اسپمر شناخته خواهد شد. این اتفاق به IP شما نیز آسیب می رساند و دچار بروز مشکلاتی هنگام ارسال ایمیل های شما می شود. به عبارتی دیگر، حتی در دفعات بعدی ارسال ایمیل ایمیل به مشترکین واقعی لیست خود نیز به مشکل بر خواهید خورد و ایمیل شما در پوشه اسپم قرار خواهد گرفت. پس بخاطر داشته باشید با خرید لیست های ایمیل، احتمال اینکه در لیست اسپم قرار بگیرید، بسیار زیاد است. استفاده از این لیست ها به غیر از تاثیرات منفی و مشکل، هیچ نتیجه دیگری برای شما نخواهد داشت.

ارسال ایمیل ناخواسته از لحاظ اخلاقی، کار درستی نیست

خرید یک لیست ایمیل و استفاده از آن، چه از لحاظ بازاریابی و چه از لحاظ اخلاقی، کار درستی نیست. استفاده از لیست ایمیل خریداری شده، باعث نادیده گرفته شدن حریم شخصی افراد شده و دریافت ایمیل های ناخواسته باعث آزار آن ها می شود.   به علاوه تمامی این موارد، شما هرگز نمی تواند از درست و یا سالم بودن آدرس های ایمیل موجود در این لیست ها اطمینان حاصل کنید. ارسال ایمیل به این نوع آدرس ها، ممکن است Bounce-rate شما را به طرز چشم گیری افزایش داده و بر تحویل کلی همه ایمیل های شما تأثیر بگذارد. اگر به طور مداوم بالا باشد، اعتبار شما به عنوان فرستنده می تواند به طور جدی لطمه ببیند.

از استفاده از بسیاری سرویس های ایمیل مارکتینگ محروم می شوید

اغلب سرویس های ایمیل مارکتینگ لیست خریداری شده شما را قبول نخواهند کرد. هیچ کدام تمایلی به اسپم کردن ندارند و به همین از هیچ لیست ایمیل خریداری شده استفاده نمی کنند. به علاوه این سرویس ها هیچ علاقه به آسیب دیدن IP های خود ندارند. در نتیجه احتمال پیدا کرن سرویسی که بخواهد از لیست ایمیل خریداری شما استفاده کند بسیار کم خواهد بود.

هدف از ارسال ایمیل، جلب رضایت مخاطبین است

برای کسانی ایمیل ارسال کنید که تمایل به دریافت آن دارند. شاید افزایش لیست ایمیل شما زمان بر باشد، اما مطمئن باشید بازدهی و تعاملی که از مشترکین واقعی خود به دست می آورید، بیشتر و مفیدتر خواهد بود. این افراد در کمال میل با شما ارتباط برقرار می کنند، از شما خرید می کنند و از خدمات شما به بهترین نحو استفاده می کنند. در صورتی که سعی کنید آن ها را راضی نگه دارید. شما می توانید تعدادی فرم های ثبت نام از طریق ایمیل ایجاد کنید و آن ها را در وب سایت و رسانه های اجتماعی خود قرار دهید. لیست خود را از راه های اصولی گسترش دهید تا به هیچ مشکلی بر نخورید. همچنین می توانید با استفاده از Double Opt-in مطمئن شوید که مشترکین با رضایت در لیست شما قرار گرفته اند یا نه. همچنین می توانید از درست بودن آدرس های ایمیل و یا فعال بودن آن ها نیز مطمئن شوید.

و در آخر

حالا شما می دانید، بهترین لیست ایمیل، لیست هایی هستند که خودتان می سازید. سعی کنید لیست ایمیل خود را از طریق اصولی ترین روش ها گسترش دهید. هرچند ممکن است زمان بر باشد، اما مطمئن باشید نتایج مطلوبی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *