۹ نمونه از بهترین ایمیل های خوش آمدگویی برای جلب مشترکان

در این متن چه می خوانیم؟!

ارسال یک ایمیل “با تشکر از شما برای ثبت نام” می تواند حس خوبی را از شما به مشترکان و مشتریان جدیدتان متنقل کند. اما با اندکی تغییر در آن، می توانید توجهات بیشتری را از جانب مشتریان خود دریافت کنید. در این متن تاکتیک هایی را برای طراحی بهتر ایمیل های خوش آمدگویی شما آورده ایم، لطفا آن ها را به دقت مطالعه کنید 🙂 پاسخ شما به مخاطبین جدید می تواند رابطه جدیدی را ایجاد کند و یا از بین ببرد. این پاسخ می تواند در مقابل مشترک شدن در لیست ایمیل شما، ثبت نام در سایت شما و یا خرید اول از شما باشد. مثال های زیر از بهترین روش ها و ایده ها برای کمک به شما در ایجاد یک الگوی ایمیل خوش آمدگویی است که از همان ابتدا مشترکین را درگیر کسب و کار شما می کند.

مطالبی که در این متن به آن ها می پردازیم :

 • چرا برند شما به ایمیل خوش آمد گویی نیاز دارد؟
 • نحوه نوشتن ایمیل خوش آمد گویی
 • 9 نمونه ایمیل خوشامدگویی برای الهام بخشیدن به استراتژی شما
 • بهترین روش های ارسال ایمیل خوشامدگویی برای کسب و کار شما
   

چرا برند شما به ایمیل خوش آمد گویی نیاز دارد؟

اکثر مواقع برخورد و برداشت های اول برای افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. شما اگر با ایمیل خوش آمد گویی از این فرصت استفاده نکنید، شانس بزرگی را برای ایجاد یک ارتباط خوب با مشتری خود از دست می دهید. روش های مختلفی وجود دارد که پیام خوشامدگویی شما بتواند این ارتباط را برقرار کند، اما در نهایت مفهوم اساسی تمامی آن ها یکسان است.

ایمیل خوش آمد گویی چیست؟

ایمیل خوش آمد گویی یک پیام خودکار به مشترکان یا مشتریان جدید است که آن ها را تأیید کرده و آنچه را که شما ارائه می دهید معرفی می کند که هدف آن ها جلب توجه بیشتر مخاطبان و آشنایی با کسب و کار شما است. ایمیل های خوش آمدگویی روشی برای تشکر شما از ثبت نام مشتریان جدید است. این ایمیل ها فرصتی هستند تا به گیرنده نشان دهند چگونه می توانند بیشترین بهره را از شرکت شما ببرند. معرفی مناسب برای مشترکان ایمیل شما می تواند مزایای طولانی مدت داشته باشد، از جمله :
 • روابط قوی تر با مشتری: یک پیام “متشکرم از اینکه مشترک شدید” باعث افزایش محبوبیت برند شما نزد مشتریان و ایجاد اعتماد در آن ها می شود.
 • فروش بیشتر و افزایش امکان حفظ مشتری : ارائه محصولات یا خدمات به افزایش نرخ تبدیل و تعامل کاربر کمک می کند.
 • نرخ تعامل بهتر با ایمیل شما در آینده : اگر اولین ایمیل شما مشتریان را تحت تأثیر قرار بدهد، مشترکین احتمالاً از کمپین های آینده نیز مطلع می شوند و نرخ تعامل آن ها با ایمیل های شما افزایش می یابد.

نحوه نوشتن ایمیل خوش آمد گویی

قبل از اینکه نگاهی به برخی از مثال های مختلف از این نوع ایمیل ها بیندازیم، در اینجا یک فرمول اساسی  و شکل کلی که باید در الگوی ایمیل خوش آمد گویی خود استفاده کنیم بیان شده است:
 • قدردانی خود را با یک “متشکرم برای ثبت نام” نشان دهید.
 • به گیرندگان یادآوری کنید که برای چه چیزی ثبت نام کرده اند و می توانند چه انتظاراتی داشته باشند.
 • برند خود و آنچه را که ارائه می دهید معرفی کنید.
 • برای جلب توجه مخاطبان جدید خود بلافاصله چیزی با ارزش ارائه بدهید.
هنگامی که محتوای پیام خوش آمد گویی خود را تهیه کردید، به ابزاری برای ایجاد الگوی ایمیل خود و ارسال آن به صورت خودکار پس از ثبت نام نیاز خواهید داشت که سرویس ایمیل مارکتینگ پاکت می تواند در این زمینه به شما کمک کند. اکنون شما اهمیت یک ایمیل خوش آمد گویی را می دانید باید مناسب ترین راه ها را برای مخاطب و اهداف تجاری خود انتخاب کنید. مثال های زیر پر از ایده هایی برای اینکه چگونه از ایمیل خوشامدگویی خود بیشترین بهره را ببرید است.  

۹ نمونه از ایمیل خوشامدگویی

۱. معرفی خود

به یاد داشته باشید مشترکین جدید همه آنچه که راجع به تجارت شما وجود دارد را نمی دانند. ایمیل خوش آمد گویی شما باید نقاط فروش منحصر به فرد شما را تقویت کند و تأیید کنید انتخاب درستی برای آن ها هستید. این به این معنا نیست که باید همه چیز در مورد شما در متن ایمیل موجود باشد، سعی کنید بیشتر بر مزایای مربوط به مخاطبین جدید خود تأکید کنید.  

۲. ویدئو خوش آمدگویی

نمایش آنچه که شما می توانید به مشتریان ارائه دهید، می تواند به افزایش تعامل با محتوای ایمیل خوشامد گویی شما کمک کند. ارسال یک فیلم کوتاه تاثیرگذاری برروی مشتریان را نسبت به متن چند برابر می کند. شما می توانید کلیپ هایی از محصول خود را به اشتراک بگذارید و یا می توانید از GIF متحرک در ایمیل خود استفاده کنید تا برند خود و ماهیت آن را آشکار کنید و به مشترکان خود نشان دهید.  

۳. پیام خوش آمدگویی شخصی سازی شده

برای اینکه معارفه خود را دقیقاً متناسب با هر مخاطب طراحی کنید، می توانید محتوای ایمیل خود را براساس آنچه در مورد او می دانید تطبیق دهید و ایمیل را برای کاربران خود شخصی سازی کنید. به عنوان مثال، می توانید ایمیل خوش آمدگویی مشترکان را پس از ثبت نام با توجه به روش ثبت نام آن ها، طراحی و تهیه کنید تا مخاطبان شما از این کار ارزشمند شما احساس خوشنودی کنند. پاکت ابزار شخصی سازی را برای ارسال ایمیل های شما ارائه می دهد که می تواند به کمک آن ایمیل هایی را مختص به هر یک از کاربران ارسال کنید. این کار می تواند به سادگی اضافه کردن نام مخاطب به متن ایمیل و یا عنوان موضوع باشد. به منظور امتحان این روش برای ایمیل خوش آمد گویی خود، سوالاتی را به فرم ثبت نام ایمیل خود اضافه کنید تا درباره مشترکان اطلاعات بیشتری بدانید، سپس محتوایی ایجاد کنید که با پروفایل های مختلف مطابقت داشته باشد.  

۴. آشنایی با ایمیل شما

اگر ترجیح می دهید فرم اشتراکتان را کوتاه و مختصر نگه دارید، ایمیل خوش آمد گویی شما نیز می تواند به شما در دریافت نظرات مخاطبان کمک کند. با استفاده از این روش می توانید متوجه شوید که مشترکین شما به دنبال چه چیزی هستند، مانند محتوای مورد علاقه! این اطلاعات ارزشمند نه تنها برای استراتژی شما سودمند است، بلکه به مخاطبان شما نیز نشان می دهد که در تأمین نیازهای آن ها جدی و مصمم هستید.

۵. نمایش دادن محصول

برای شرکت های B2C که قصد دارند مشتری های احتمالی خود را به مشتریان قطعی تبدیل کنند، یک ایمیل خوش آمدگویی فرصتی است که شما می توانید بهترین محصولات خود را به نمایش بگذارید. شما باید محصولات برجسته خود را در مقابل توجه مشتریان خود قرار دهید یا فروشندگان برتر خود را تبلیغ کنید. به عنوان مثال، سعی کنید علاقه مشتریان را با ایمیل خوش آمد گویی خود که حاوی تصاویر محصول در عنوان است، به خود جلب کنید.  

۶. پیشنهاد ویژه برای هدیه های خوش آمدگویی

با تشویقی مانند کد تخفیف یا ارسال رایگان می توانید از طریق ایمیل خوش آمد گویی، فروش خود را افزایش دهید. این تاکتیک برای مشاغل تجارت الکترونیکی بسیار تاثیر گذار است. چرا که این نوع ایمیل می تواند خریداران را مستقیماً به فروشگاه آنلاین آن ها هدایت کند تا از پیشنهاد ارائه شده استفاده کنند. شما همچنین با انجام این کار، اطلاعات مفیدی درباره آدرس فروشگاه اینترنتی خود به مشتریان ارائه می کنید تا احتمال بازدید های بعدی آن ها را افزایش دهید. تاریخ انقضا کوپن، مشتریان را تشویق می کند تا سریع تر عمل کنند، ازاشتیاق آن ها در همین ابتدا به سود خود استفاده کنید. یک ترفند دیگر برجسته کردن پیشنهاد و تخفیف مورد نظر در قسمت عنوان ایمیل خوشامدگویی است که می توانید از آن برای به حداکثر رساندن نرخ باز کردن ایمیل خود استفاده کنید.  

۷. ایمیل خوش آمدگویی برای انجام خرید

پس از تبدیل مشتری، هدف شما این است که در اسرع وقت آن ها را با محصول خود آشنا کنید. ایمیل های موجود، دانش و انگیزه لازم برای این کار را فراهم می کنند. محتوا باید روی منابعی مانند آموزش ها و نکاتی تمرکز داشته باشد که به کاربران جدید کمک می کند تا شروع به کار کنند و از محصول شما بیشترین استفاده را ببرند. ایمیل اولیه کاربران را تشویق می کند تا از طریق دستورالعمل های واضح و یک GIF مفید، اولین قدم ها را بردارند. سپس دکمه CTA آن ها را به سمت محصولات شما می برد تا آن را امتحان کنند.   

۸. ایمیل هایی حاوی منابع

مانند کتاب های الکترونیکی یا الگوهای رایگان راهی عالی برای جذب مشتریان احتمالی به لیست ایمیل شما هستند. شما قبلاً موفق شده اید به مشتریان و خواسته های آن ها دست پیدا کنید، اکنون زمان آن فرا رسیده است که آن ها را از این طریق به سمت فروش هدایت کنید. یکی از تاکتیک ها این است که محتوای مرتبط خود را به اشتراک بگذارید. این امر با نشان دادن تخصص شما در موضوعات مرتبط به اعتبار کسب و کار شما برای چشم انداز بیشتر کمک می کند.  

۹. مهر تایید مشتریان

تاکتیک دیگر برای به دست آوردن مخاطبان جدید بدون هیچ گونه تلاش، این است که به مشتریان وفادار خود اجازه دهید این کار را برای شما انجام دهند. اثبات تجربه کاربری مناسب از سوی دیگر مشتریان در پیام خوشامدگویی شما، به مشترکان این اطمینان را می دهد که با انتخاب برند شما تصمیم درستی گرفتند و دیگران را به مشارکت بیشتر با شما تشویق می کنند.  

بهترین روش های ارسال ایمیل خوشامدگویی برای خودتان

اکنون که درباره نحوه انجام این کار مطالعه کردید، می توانید این روش ها را بر روی مشترکان خود امتحان کنید. به خاطر بسپارید، هیچ روش کاملا صحیحی برای استقبال از مشترکان و خوشامدگویی به آن ها وجود ندارد، بسته به مشاغل شما بهترین روش ها متفاوت خواهد بود. بنابراین، باید این روش های مختلف را امتحان کنید و متوجه شوید که چه چیزی برای مخاطبین شما مفید است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *