۵ روش برای استفاده بیشتر از ایمیل مارکتینگ در کسب و کارهای خدمات مالی

شما به عنوان یک ارائه دهنده سرویس خدمات مالی، برای رسیدگی به مخاطبان خود به یک روش استراتژیک نیاز دارید و قطعا در این مسیر ترجیح شما این است که کمترین هزینه را برای تبلیغات داشته باشید. ما برای شما پیشنهاد خوبی داریم 😊 شما می توانید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.

این سرویس روشی است برای برقراری ارتباط با کاربران بالقوه که در حال حاضر به شما اعتماد دارند. شما می توانید به کمک ارسال ایمیل برای کاربرانتان ارزش افزوده ایجاد کنید و برند تجاری خود را در ذهن آنان ثبت کنید.

مهم ترین مسئله برای شما که خدمات مالی به کاربران ارائه می دهید این است که اطلاعات و پیامدهای مربوط به ایمیل مارکتینگ را بدانید تا از ارتباطات خود با کاربران نهایت استفاده را ببرید و از ارسال ایمیل برای آن ها، بازگشت سرمایه مناسبی دریافت کنید.

به همین دلیل ما این مطلب را در مورد ایمیل مارکتینگ مؤثر را برای ارائه دهندگان خدمات مالی ، مشاوران مالی و موسسات مالی آماده کرده ایم.

 

ایمیل مارکتینگ می تواند چه کمکی به خدمات مالی کند؟

مهم ترین سوال در این زمینه این است که ایمیل مارکتینگ می تواند چه کمکی به کسب و کارهایی که خدمات مالی ارائه می دهند، کند .

بازاریابی مؤثر از طریق ایمیل، یک عامل مهم برای تغییر کسب و کارهای خدمات مالی است. ایمیل مارکتینگ یک روش قابل اعتماد و کم هزینه نسبت به سایر روش ها برای جلب اعتماد مخاطبان و نگه داشتن نام تجاری در ذهن آنان است.

ایمیل مارکتینگ می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند و در صورت انجام صحیح این کار به شما این امکان را می دهد تا به طور همزمان کاربران گوناگونی را هدف قرار دهید.

 

۵ نکته برای استفاده بیشتر از ایمیل مارکتینگ در زمینه خدمات مالی

بهترین راه برای به دست آوردن بازخورد بالا از ایمیل مارکتینگ در زمینه خدمات مالی، ارسال ایمیل های A/B TEST، قالب بندی صحیح ایمیل های ارسال شده و دقت فراوان در نوشتن خط موضوع ایمیل است.

هنگام ارسال ایمل های مارکتینگ در زمینه خدمات مالی، اطمینان حاصل کنید که برای تأثیرگذاری بیشتر دسته بندی کاربران را به درستی انجام دهید در غیر این صورت تاثیر پذیری ایمیل های ارسال شده شما به صورت چشم گیری کاهش می یابد.

نگران نباشید اگر این مسئله کمی برای شما پیچیدگی داشته باشد. ما ر ادامه این مطلب هر یک از این موضوعات را به شکلی کامل بررسی خواهیم کرد.

ارسال ایمیل های A/B TEST

اگر مطمئن نیستید که کدام ایمیل و کمپین موفق است و کاربران شما به کدام نوع از ایمیل ها واکنش بهتری نشان می دهند می توانید از روش A/B TEST استفاده کنید.

این روش به شما کمک می کند تا بازخورد کاربرانتان را نسبت به کمپین هابی گوناگون بررسی کنید.

در این حالت شما می توانید تمامی عوامل مانند عنوان، نوع ظاهر ایمیل، دفعات ارسال و… را تست کنید و بهترین تصمیم را برای ارسال ایمیل بگیرید. توجه داشته باشید که در این حالت بررسی کوچکترین اتفاقات نیز ممکن است از دید کاربران مهم باشد و شما می بایست به جزئیات دقت کنید.

 

ایمیل های خود را به درستی قالب بندی کنید

زمانی که اقدام به نگارش ایمیل خود می کنید می بایست به نوع نگارش، رنگ ها، فونت ها و… توجه کنید. اگر نشانه هایی که در ایمیل استفاده می کنید از نظم خاصی برخوردار باشد به مرور زمان کاربران می دانند که انتظار چه چیزی را باید می بایست از شما داشته باشید و چه مطالبی را باید به یاد بیاورید. این کار به مرور زمان برای سازمان شما تبدیل به یک امضا می شود و نام تجاری شما را در ذهن کاربرانتان ثبت می کند. نکته مهمی دیگری که می بایست از آن اطمینان حاصل کنید این است که ایمیل ها در تمامی دستگاه ها به درستی نشان داده می شوند، و سعی کنید ایمیلی که ساخته اید در تمامی دستگاه ها جلوه مناسبی از نظر بصری داشته باشد.

پیش از ارسال ایمیل های خود را تست کنید تا در تلفن همراه،  تبلت و همچنین لپ تاپ درست به نظر برسد با این کار می توانید مطمئن شوید که مشکلی برای قالب بندی ایمیل های شما ایجاد نمی شود.

 

 ایجاد اعتماد

شما با ارسال ایمیل های مناسب می توانید اعتماد کاربرانتان را جلب کنید و ارزشی برای خوانندگان ایمیل ایجاد کنید.

به جای اینکه صرفاً برای تبلیغ به کاربران ایمیل ارسال کنید با این کار شما می توانید علاوه بر جلب اعتماد میزان فروشتان را نیز به صورت چشمگیری افزایش دهید.  

توجه کنید که در این نوع خاص از کسب و کار بر ارسال اطلاعات قابل اعتماد و باکیفیت و مفید برای مخاطبان تمرکز کنید زیرا ارسال های غیر هوشمندانه می تواند نام تجاری شما را تحت تاثیر قرار دهد و کاربرانتان را نسبت به شما بی اعتماد کند.

در کسب و کار هایی که اساس آن ها خدمات مالی است، تمرکز بر تقویت روابط با کاربران باعث بازگشت سود زیادی می شود، چرا که پایه و اساس اعتماد هنگامی که شما مسئولیت امور مالی دیگران را بر عهده دارید، از اساسی ترین رموز کسب و کار شما خواهد بود، بنابراین این موضوع را در کانون توجه خود برای ارسال ایمیل قرار دهید.

 

 تقسیم بندی لیست ایمیل

هنگام ایجاد و ساخت لیست ایمیل خود ، روی کیفیت مخاطبین خود تمرکز کنید نه کمیت آن! همانطور که پیش از این صحبت کرده بودیم ارسال ایمیل در تعداد بالا برای کسانی که مخاطب شما نیستند جز آسیب به برند شما هیچ سودی نخواهد داشت. برای ایجاد تجربه مشتری خاص تر در ذهن کاربرانتان می توانید لیست های خود را بخش بندی کنید تا مطمئن شوید هر کاربری محتوای مرتبط با خود را دریافت می کند.

 

نوع بخش بندی کاربران به خود شما بستگی دارد ، فقط اطمینان حاصل کنید که برای مرتب کردن لیست ایمیل های خود وقت صرف می کنید و کاربران غیر فعال را از لیست ها حذف می کنید.

به عنوان مثال اگر مشترکانی وفادار دارید که از قبل با برند تجاری شما آشنا هستند ، می توانید از ایمیل مارکتینگ برای هدف قرار دادن آن ها استفاده کنید و تبلیغات جدید محصولات، تخفیف های بازار و.. را به آن ها اطلاع دهید. زمانی که کاربران در گروه های مناسب خود قرار دارند می توانند پیام های متناسبی را نیز دریافت کنند و میزان اشتیاق آن ها برای دریافت ایمیل از شما افزایش می یابد.

 

به خطوط موضوعی ایمیل خود بسیار توجه کنید

خط موضوعی که انتخاب می کنید می بایست جذاب باشد اما توجه کنید که نباید موضوع آن را فریبنده انتخاب کنید. زیرا این کار باعث آسیب رساندن به اعتماد کاربرانتان می شود و دیگر تمایلی به دنبال کردن ایمیل های شما نخواهند داشت.

خط موضوع را در این نوع خاص از کسب و کار باید به گونه ای انتخاب کنید که احساس سواستفاده به کاربر دست ندهد. با توجه به افزایش سو استفاده در زمینه خدمات مالی این نکته برای کسب و کارهایی که خدمات مالی ارائه می دهند حائز اهمیت است. این دلیل دیگری است که نام تجاری شما برای ارسال ایمیل ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

ایمیل مارکتینگ برای خدمات مالی با پاکت

هنگامی که از این نکات استفاده می کنید، اطمینان حاصل می کنید از هر فرصتی به درستی برای ارتباط با کاربران استفاده کرده اید و این کار توام با اطمینان انجام شده است. پس از بررسی ها و انجام A/B TEST شما می توانید کمپین نهایی خود را انتخاب کنید و ارسال درستی را انجام دهید و بازگشت سرمایه چشم گیری را مشاهده کنید.

پاکت به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در زمینه خدمات مالی بهترین روش ها را امتحان کنید و در این مسیر به هر مشاوره ای که نیاز داشته باشید پشتیبانان پاکت همراه شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.